agachar

Kullanım örnekleri

agachar
squat
icon arrow

squat

Part Of Speech: noun


Definition: Nothing; nothing whatsoever.

icon arrow

squat

Part Of Speech: noun


Definition: A position assumed by bending deeply at the knees while resting on one's feet.


Definition: (exercise) Any of various modes of callisthenic exercises performed by moving the body and bending at least one knee.


Definition: A building occupied without permission, as practiced by a squatter.


Definition: A place of concealment in which a hare spends time when inactive, especially during the day; a form.


Definition: A toilet used by squatting as opposed to sitting; a squat toilet.


Definition: A sudden or crushing fall.


Definition: A small vein of ore.


Definition: A mineral consisting of tin ore and spar.

icon arrow

squat

Part Of Speech: verb


Definition: To bend deeply at the knees while resting on one's feet.


Definition: (exercise) To perform one or more callisthenic exercises by moving the body and bending at least one knee.


Definition: To occupy or reside in a place without the permission of the owner.


Definition: To sit close to the ground; to cower; to stoop, or lie close, to escape observation, as a partridge or rabbit.


Definition: To bruise or flatten by a fall; to squash.

icon arrow

squat

Part Of Speech: adjective


Definition: Relatively short or low, and thick or broad.


Definition: Sitting on the hams or heels; sitting close to the ground; cowering; crouching.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.