burlesca

Kullanım örnekleri

burlesca
burlesque
icon arrow

burlesque

Phonetic: "/bə(ɹ)ˈlɛsk/"

Part Of Speech: noun


Definition: A derisive art form that mocks by imitation; a parody.


Definition: A variety adult entertainment show, usually including titillation such as striptease, most common from the 1880s to the 1930s.


Definition: A ludicrous imitation; a caricature; a travesty; a gross perversion.

icon arrow

burlesque

Phonetic: "/bə(ɹ)ˈlɛsk/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make a burlesque parody of.


Definition: To ridicule, or to make ludicrous by grotesque representation in action or in language.

icon arrow

burlesque

Phonetic: "/bə(ɹ)ˈlɛsk/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Parodical; parodic

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.