planör

Kullanım örnekleri

planör
glider
icon arrow

glider

Phonetic: "/ˈɡlaɪdə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of gliding.


Definition: A transitional sound, especially a semivowel.


Definition: An attack or preparatory movement made by sliding down the opponent’s blade, keeping it in constant contact.


Definition: A bird, the glede or kite.


Definition: A kind of cap affixed to the base of the legs of furniture to prevent it from damaging the floor.


Definition: The joining of two sounds without a break.


Definition: A smooth and sliding step in dancing the waltz.

icon arrow

glider

Phonetic: "/ˈɡlaɪdə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: One who glides.


Definition: Any heavier-than-air aircraft optimised for unpowered flight; a sailplane.


Definition: A pilot of glider aircraft.


Definition: Any animal with the ability to glide, such as the gliding possum.


Definition: A kind of garden swing.


Definition: In the Game of Life cellular automaton, a particular configuration of five cells that recurs periodically at fixed offsets and appears to "walk" across the grid.


Definition: A vehicle, of a usually motorised type, without a powertrain.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.