tarla sürmek

Kullanım örnekleri

tarla sürmek
plough
icon arrow

plough

Phonetic: "/plaʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: The notional area of land able to be farmed in a year by a team of 8 oxen pulling a carruca plow, usually reckoned at 120 acres.

icon arrow

plough

Phonetic: "/plaʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A device pulled through the ground in order to break it open into furrows for planting.

Example: The horse-drawn plough had a tremendous impact on agriculture.


Definition: The use of a plough; tillage.


Definition: Alternative form of Plough (Synonym of Ursa Major)


Definition: A joiner's plane for making grooves.


Definition: A bookbinder's implement for trimming or shaving off the edges of books.

icon arrow

plough

Phonetic: "/plaʊ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To use a plough on to prepare for planting.

Example: I've still got to plough that field.


Definition: To use a plough.

Example: Some days I have to plough from sunrise to sunset.


Definition: To have sex with, penetrate.


Definition: To move with force.

Example: Trucks plowed through the water to ferry flood victims to safety.


Definition: To furrow; to make furrows, grooves, or ridges in.


Definition: To run through, as in sailing.


Definition: To trim, or shave off the edges of, as a book or paper, with a plough.


Definition: (joinery) To cut a groove in, as in a plank, or the edge of a board; especially, a rectangular groove to receive the end of a shelf or tread, the edge of a panel, a tongue, etc.


Definition: (university slang) To fail (a student).

icon arrow

plough

Phonetic: "/plaʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Land that has been or is meant to be ploughed

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.