trafic dinfluence

Kullanım örnekleri

trafic dinfluence
influence peddling
icon arrow

influence

Phonetic: "/ˈɪn.flu.əns/"

Part Of Speech: noun


Definition: The power to affect, control or manipulate something or someone; the ability to change the development of fluctuating things such as conduct, thoughts or decisions.

Example: I have absolutely no influence over him.


Definition: An action exerted by a person or thing with such power on another to cause change.

Example: I'm not able to exercise influence over him.


Definition: A person or thing exerting such power or action.

Example: He has been a great influence on the voters during the elections.


Definition: An element believed to determine someone's character or individual tendencies, caused by the position of the stars and planets at the time of one's birth.


Definition: The action of flowing in; influx.


Definition: Electrostatic induction.

icon arrow

influence

Phonetic: "/ˈɪn.flu.əns/"

Part Of Speech: verb


Definition: To have an effect on by using gentle or subtle action; to exert an influence upon; to modify, bias, or sway; to persuade or induce.

Example: I must admit that this book influenced my outlook on life.


Definition: To exert, make use of one's influence.


Definition: To cause to flow in or into; infuse; instill.

icon arrow

peddling

Part Of Speech: verb


Definition: To sell things, especially door to door or in insignificant quantities.


Definition: To sell illegal narcotics.


Definition: To spread or cause to spread.

icon arrow

peddling

Part Of Speech: noun


Definition: The act of one who peddles.

icon arrow

peddling

Part Of Speech: adjective


Definition: Insignificant; unimportant; piddling

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!