üniforma

Kullanım örnekleri

üniforma
uniform
icon arrow

uniform

Phonetic: "/ˈjuːnɪfɔːm/"

Part Of Speech: noun


Definition: A distinctive outfit that serves to identify members of a group.


Definition: Phonetic equivalent for the letter U in the ICAO spelling alphabet, informally known as the NATO phonetic alphabet.


Definition: A uniformed police officer (as opposed to a detective).

icon arrow

uniform

Phonetic: "/ˈjuːnɪfɔːm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To clothe in a uniform.

icon arrow

uniform

Phonetic: "/ˈjuːnɪfɔːm/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Unvarying; all the same.


Definition: Consistent; conforming to one standard.


Definition: With speed of convergence not depending on choice of function argument; as in uniform continuity, uniform convergence


Definition: (of a polymer) Composed of a single macromolecular species.


Definition: (of a polyhedron) That is isogonal and whose faces are regular polygons; (of an n-dimensional (n>3) polytope) that is isogonal and whose bounding (n-1)-dimensional facets are uniform polytopes.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!