vu metre

Kullanım örnekleri

vu metre
vu meter
icon arrow

meter

Phonetic: "/ˈmiːtə/"

Part Of Speech: noun


Definition: (always meter) A device that measures things.


Definition: (always meter) A parking meter or similar device for collecting payment.


Definition: (always meter) One who metes or measures.

Example: a labouring coal-meter


Definition: (elsewhere metre) The base unit of length in the International System of Units (SI), conceived of as 1/10000000 of the distance from the North Pole to the Equator, and now defined as the distance light will travel in a vacuum in 1/299792458 second.


Definition: (elsewhere metre) An increment of music; the overall rhythm; particularly, the number of beats in a measure.


Definition: (elsewhere metre) The rhythm pattern in a poem.


Definition: (elsewhere metre) A line above or below a hanging net, to which the net is attached in order to strengthen it.


Definition: A poem.

icon arrow

meter

Phonetic: "/ˈmiːtə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To measure with a metering device.


Definition: To imprint a postage mark with a postage meter.


Definition: To regulate the flow of or to deliver in regulated amounts (usually of fluids but sometimes of other things such as anticipation or breath).

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!