contienda

Kullanım örnekleri

contienda
dispute
icon arrow

dispute

Phonetic: "/ˈdɪs.pjuːt/"

Part Of Speech: noun


Definition: An argument or disagreement, a failure to agree.


Definition: Verbal controversy or disagreement; altercation; debate.

icon arrow

dispute

Phonetic: "/ˈdɪs.pjuːt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To contend in argument; to argue against something maintained, upheld, or claimed, by another


Definition: To make a subject of disputation; to argue pro and con; to discuss

Example: Some residents disputed the proposal, saying it was based more on emotion than fact.


Definition: To oppose by argument or assertion; to controvert; to express dissent or opposition to; to call in question; to deny the truth or validity of

Example: to dispute assertions or arguments


Definition: To strive or contend about; to contest


Definition: To struggle against; to resist

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.